Forum MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE Strona Główna
http://www.programuj.com
  WikiWiki  FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prośba o udzielenie pomocy Tor/GNUnet/VBS/PowerShell

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE Strona Główna -> Sieci komputerowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MR.REBOX1337

Post Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem OCEŃ POST
Witam Wink

Chciałbym zapytać w jaki sposób przy udziale PowerShell/VBS czy też prostych BAT wykonać konfiguracje sieci, miałbym namyśli Np: wyłączenie niektórych usług systemowych(Takich jak IPv6 Teredo tunneling czy Innych tego typu usług) oraz inne sposoby Przeprowadzenia konfiguracji cichej sieci w tym także dla połączeń Tor/innych technologi cebulowych przy tym zarówno komunikacji (XMPP/Torchat bądź także innego typu) wyznaczanie portów dla danych połączeń czy jak również metodę zezwalania dla wybranego programu na dostęp do sieci, Mam na myśli możliwości wykonania opisanych czynności z udziałem BASH/POWERSHELL(Lub innego narzędzia).
Jednakże sam jestem zwolennikiem Dystrybucji LINUX'A ze względu na jego możliwości mimo to chciałbym poznać podstawowe metody zarządzania/konfiguracji dla windows, uzyskana wiedza zawsze się przyda Wink
Prosiłbym także o nie odsyłanie mnie do google, ponieważ wytłumaczenie przez kogoś tak "krótko" będzie korzystniejsze.

Mój cel to poszerzenie zasobu wiedzy o metody na skonfigurowanie bezpiecznej sieci by móc spokojnie korzystać z bitcoin jak również innych technologi tego typu.

Poprzedzając pytanie czemu nie skorzystam odrazu z GNU/LINUX:
Rozumiem iż GNU/LINUX poprzedza windows jeśli chodzi o rozwiązania w bash czy większą funkcjonalności(jak choćby domyślna możliwości dopasowania systemu do użytkownika co w przypadku Windows jest niewykonalne z powodu ograniczonej możliwości ingerencji w system) .
Jak Również to iż w obu systemach występuje duża różnica między ich Administracją, Licencjonowaniem czy nawet sposobem Dystrybucji programów jednakże pomimo tego staram się uzyskać podstawy elementarnej wiedzy przy administracji w obu przypadkach,oprócz tego znajomości zarządzania w obu systemach zawsze będzie przydatna w różnych sytuacjach przy pracy z systemami jednocześnie poszerze swój zakres wiedzy z tego działuWink
Jednakże odnośnie poszerzania wiedzy o której pisałem, nie mam na myśli uczenia się całości Powershell'a a jedynie Nabyć/Przyswoić sobie kilka jego podstawowych Rozwiązań/Metod które umieściłem w pytaniu ponieważ zasadniczo rozumiem że WINDOWS I Linux to zupełnie inna filozofia "życia" z racji tego iż im bardziej ktoś nauczy się obsługi windowsowych rozwiązań, tym trudniej przyzwyczai się do rozwiązań GNU/Linuks'a.

Osobiście mam w planach instalacje 2 dystrybucji: ARCH LINUX/SEANux czy Whonix jednakże zanim przejdę do tego wolę najpierw opanować Administracje na windows a dokładniej Przyswoić sobie w jaki sposób należy przeprowadzić konfigurację opisane w pytaniu by móc uzyskać trochę elementarnej wiedzy na temat Administracji Windows.

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc i Pozdrawiam.
Mr.REBOX1337
PS:Jeśli temat został utworzony w złym dziale bardzo prosiłbym o przekierowanie go do odpowiedniego działu.
Jeżeli jednak rzeczywiście Pomyliłem działy,przepraszam za to zdarzenie AD.
Jestem początkującym w temacie administracji sieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE Strona Główna -> Sieci komputerowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: