Forum MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE Strona Główna
http://www.programuj.com
  WikiWiki  FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pomoc w utworzeniu małej sieci domowej. (router+AP)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE Strona Główna -> Sieci komputerowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yahny

Post Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem OCEŃ POST
Witam.
Jestem nowy na forum.
Inż. informatyk, ale sieci nigdy mnie nie wciągnęły.
Co innego cpp i python.

Proszę o pomoc w utworzeniu sieci domowej.
Więc tak:

Mam neta od dostawcy skrętką podłączoną obecnie do AP tp-linka z wlan.
Każde urządzenie mam zgłoszone po nr mac u operatora, za co płącę 1pln/szt :/
Niestety doszły nowe urządzenia (telefony, tv n itp), które już nie mieszczą się w limitach operatora oraz drukarka wifi, która nie pójdzie przez AP.

Czy jeżeli dokupię router przewodowy [i zgłoszę tylko 1 mac (wan)], do którego podłącze 1 pc, 2 dekodery tv n, lub do jednego portu przez switcha (mam starego d-linka) i AP przez którego wifi pójdą 2 lapki, fony i drukarka (ewentualnie kablowo do routera jeżeli się zmieści), to wszystko po skonfigurowaniu ruszy?

Będę wdzięczny za podpowiedź.
pozdrawiam
Janek

A czekajhąc na odpowiedź walnąłem rysuneczek :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Weq
programista

Ruszyć - ruszy na pewno, jesli dobrze skonfigurujesz.

Pytanie czy provider nie ma nic przeciw (choc chyba te czasy sie juz skonczyly Wink ). Nie bedzie to do konca niewidoczne dla wprawnego informatyka.
Jedna kluczowa rzecz: nie znam sie na dekoderach n - jezeli one wymagają zewnetrznego IP (w co watpie) to router to zasloni.

A dlaczego "drukarka wifi nie pojdzie przez AP" ?
Powrót do góry
yahny

provider nie ma nic przeciwko (zresztą dzisiaj ograniczenie do 5 maców to za mało)
W instrukcji dekodera jest opcja podłączenia netu przez router, więc chyba nie będzie problemu.

A da się drukarkę połączyć z 3 urządzeniami przez AP?
Mam małą wiedzę, ale wydaje mi się, że AP jest tylko switchem niewidzialnym w zasadzie w sieci.

Drukarka łączy mi się z AP po wifi, jeżeli nie ma zabezpieczeń, ale komp już nie może się z nią połączyć. W sieci ad hoc łączy się, ale funkcjonalność jest do d...
Jeżeli w AP włączę wpa, lub wpa2, to wpisując ręcznie hasło nie łączy się nawet z AP (nie wiem czemu drukarka zamienia wpisane hasło na 10 gwiazdek przy 9 znakowym (zmieniłem na 10 znakow, ale nadal nie łączy, raportując błędne hasło, czy coś w tym stylu))
Drukarka to epson PX720WD

Może jeszcze coś muszę przestawić w AP?
Powrót do góry
Weq
programista

Powinno się dać, AP jak sam zauważyłeś jest w tej warstwie przezroczysty. Trzy kompy widzą drukarkę w otoczeniu, a juz czy to idzie wifi, czy znakami dymnymi - wsio rawno.
Co do samych zabezpieczen - to ze zamienia na 10 gwiazdek to nie problem (raczej), windows podobnie robi - np zamienia na 6 (w zakladce wifi). Natomiast sam fakt braku polaczenia - trudno powiedziec na slepo.

Jak zainstalujesz teamviewera to moge zerknać Very Happy\

Weq
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE Strona Główna -> Sieci komputerowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: