Forum MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE Strona Główna
http://www.programuj.com
  WikiWiki  FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Siła sygnału z routera WiFi a położenie antenki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE Strona Główna -> Sieci komputerowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leogict
On tu chyba mieszka

Post Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem OCEŃ POST
Witam, wynajmuję pokój w mieszkaniu w którym jest sieć WiFi z routera D-Link DIR-300, wygląda tak:

Router jest w pokoju który ja nie wynajmuję, w moim pokoju mam laptopa którym łapie sygnał z tego routera. I właśnie tu cały szkopuł. W systemie pokazuje mi siłę sygnału słabą góra dostateczną (2 na 5 możliwych kresek), antenka przy routerze (ta co jest na zdjęciu) była skierowana w dół, przestawiłem ją w górę ale siła sygnału bez zmian. I tutaj moje pytanie: od czego zależy siła sygnału, który wychwytuje mój laptop w sąsiednim pokoju? Głównie zależy mi na odpowiedzi czy zależy od ustawienia antenki (jeżeli tak to w którą stronę powinienem ją skierować?). Intuicja podpowiada mi, że ta antenka ma charakterystykę promieniowania dookólną, dałem ją więc pionowo do góry, podobnie jak na zdjęciu tyle że router stoi w pionie, jest więc tak jak na tym zdjęciu:

No więc intuicja podpowiada mi, że ta antenka ma ch-kę dookólną więc ustawiłem ją tak jak na tej fotce. Mylę się? Co mogę zrobić, aby polepszyć moc sygnału?

Wiem, że ściany po drodze osłabiają moc sygnału i nie bez wpływu jest tu także sama antena (może być kiepska), ale proszę o wytłumaczenia jak się ma w takich routerach ustawienia anteny do mocy sygnału odebranego w laptopie np. w pokoju obok.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Jabber (JID)
ceraaza888

Ta siła sygnały którą pokazuję twój laptop jest mierzona w danej chwili i nie musi oznaczać to że sygnał jest słaby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leogict
On tu chyba mieszka

Jak to nie? To co pokazuje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Jabber (JID)
izaw
programista

Od mocy ważniejsza jest jakość sygnału. Możesz mieć moc maksymalną i słaby transfer. Zakłócenia, odbicia sygnału znacząco obniżają transfer.
Nie znaczy to, że ustawienie anteny jest obojętne. Ustaw to doświadczalnie. Spróbuj też ustawienie, w tym wysokość routera.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE Strona Główna -> Sieci komputerowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: