Forum MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE Strona Główna
http://www.programuj.com
  WikiWiki  FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wczytywanie ciągu znaków

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE Strona Główna -> Pascal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daniel1526

Post Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem OCEŃ POST
Witam, otóż mam taki problem.
Napisałem aplikacje, która losuje i wyświetla tablice 8x8. Każdą komórkę umieściłem w osobnym buttonie, ponieważ moja aplikacja musi wyłapywać kliknięcie na nią.
Komórki są wylosowane jako 0 lub 1. Osiem cyfr w pionie i poziomie tworzą liczbę binarną.

I teraz pojawia się mój problem.
Chcę wczytać w pionie i poziomie 8 wartości tych komórek to jakiejś zmiennej, później zamienić to na dziesiętną liczbę i ją wypisać. Ponadto, jeżeli kliknie się w dowolny element tej tablicy, to zmienia się jego wartość z 1 na 0 lub na odwrót. Dlatego chcę żeby ta wypisywana wartość dziesiętna, też się zmieniła.
Nie mam pojęcia jak to zrobić, jeżeli ktoś miałby pomysł, to bardzo bym prosił o pomoc, z góry dziękuje.

Obrazowo jeżeli ktoś by nie zrozumiał co piszę
Tablica
1 0 0 1 0 1 0 1 (tutaj chcę otrzymać wartość dziesiętną tej binarnej liczby)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE Strona Główna -> Pascal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: